ADWOKAT ONLINE

Adwokat Sławomir Duda Kancelaria Adwokacka oferuje Państwu możliwość korzystania z usług adwokata za pośrednictwem Internetu, bez konieczności spotkania w siedzibie kancelarii adwokackiej.

 

Usługi, które kancelaria oferuje w takiej formie to porady prawne online, a także pisma procesowe online. Ponadto oferujemy Państwu usługi prowadzenia spraw sądowych za pośrednictwem Internetu - przed tzw. "e - sądem".


 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

PORADY PRAWNE ONLINE

W sprawach, w których nie istnieje konieczność osobistego spotkania, a stan faktyczny sprawy można opisać w krótkiej wiadomości e-mail, oferujemy Państwu usługę udzielania porad prawnych wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

 

Co należy zrobić, aby uzyskać poradę prawną online?

 

  1. Należy skontaktować się z kancelarią telefonicznie lub e-mailowo, powiadamiając o chęci skorzystania z porady prawnej online. Następnie należy przesłać wiadomość e-mail na adres poczty elektronicznej kancelarii: slawomir.duda@adwokatura.pl , w której zawarty będzie szczegółowy opis stanu faktycznego sprawy oraz pytania, na które oczekują Państwo odpowiedzi. W sytuacji, gdy posiadają Państwo dokumenty prosimy o przesłanie ich skanów (najlepiej zaszyfrowanych) w tej samej wiadomości e-mail.

     

  2. W odpowiedzi na Państwa wiadomość, o której mowa powyżej, uzyskają Państwo wiadomość e-mail zawierającą wycenę porady prawnej oraz numer konta, na który należy uiścić honorarium dla adwokata. W wiadomości znajdować się także będą warunki oraz zastrzeżenia prawne dotyczące usługi. Ostatecznym potwierdzeniem zlecenia będzie uiszczenie przez Państwa honorarium na wskazany numer konta.

     

  3. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy, w terminie do kilku dni od daty uiszczenia honorarium otrzymają Państwo treść porady prawnej w zaszyfrowanym pliku na adres e-mail, z którego porozumiewali się Państwo wcześniej z kancelarią. W razie pytań co do treści porady, służymy pomocą.

 

WAŻNE: to adwokat decyduje, czy w danej sprawie istnieje, czy też nie istnieje, konieczność osobistego spotkania w siedzibie kancelarii.

PISMA PROCESOWE ONLINE

Na podobnych zasadach, jak w przypadku udzielania porad prawnych online, oferujemy Państwu sporządzanie pism procesowych. W tym przypadku również nie może istnieć konieczność osobistego spotkania w kancelarii a stan faktyczny jest nieskomplikowany i można go zawrzeć w krótkiej wiadomości e-mail. W przypadku pism procesowych online, najczęściej, będzie także konieczność przesłania w wiadomości e-mail skanów dokumentów.

 

Sporządzone przez adwokata pismo procesowe jest Państwu przesyłane w wiadomości e-mail w postaci zaszyfrowanego pliku wraz z ewentualną informacją odnośnie terminu do wniesienia tego pisma.

 

WAŻNE: to adwokat decyduje, czy w danej sprawie istnieje, czy też nie istnieje, konieczność osobistego spotkania w siedzibie kancelarii.

REPREZENTACJA PRZED "E-SĄDEM"

Oferujemy Państwu możliwość reprezentacji w Elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU; e-sąd), w którym mogą Państwo dochodzić roszczeń pieniężnych, które stały się wymagalne w okresie trzech lat przed dniem wniesienia pozwu.

 

Całe postępowanie, włącznie z wniesieniem pozwu, a także uzyskaniem nakazu zapłaty, odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

 

Zaletami postępowania przed tzw. "e-sądem" są z pewnością: szybkość postępowania oraz redukcja kosztów, m.in. niższa opłata od pozwu.

 

W przypadku tej usługi konieczne jest jednak, przynajmniej jednorazowe, spotkanie z adwokatem, w celu przekazania oryginałów dokumentów oraz podpisania dokumentu pełnomocnictwa.


 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szerszych informacji nt. wszystkich usług.

Tel.: +48 531 189 121

 

e-mail:

slawomir.duda@adwokatura.pl

ul. Świętokrzyska 20, lok. 11

00-002 Warszawa

 

Copyright by Adwokat Sławomir Duda Kancelaria Adwokacka 2020

Niniejsza strona www korzysta z plików "cookies", a także z usługi Google Analytics.

Szczegóły zbierania i wykorzystywania danych znajdują się pod linkiem: www.google.com/policies/privacy/partners/