SPRAWY O ROZWÓD I PODZIAŁ MAJĄTKU

Sprawy o rozwód należą z wielu względów do kategorii delikatnych. Życie bowiem niesie za sobą wiele nieprzewidzianych sytuacji, które czasem prowadzą do konieczności rozstania się i zakończenia związku małżeńskiego.

 

Jako, że czynność polegająca na zawarciu związku małżeńskiego ma znaczenia prawne, tak też i rozwiązanie go musi zostać przeprowadzone zgodnie z prawem i w zgodzie ze sztuką prawniczą. Aby tak się stało, warto skorzystać z pomocy adwokata, nawet mimo sytuacji, w której wydaje się nam, że sami będziemy w stanie poradzić sobie w sądzie i poprowadzić rozwód bez pełnomocnika.

Adwokat podczas porady prawnej odpowie na nasze pytania, bądź też samodzielnie nakreśli swego rodzaju „drogę prawną”, którą trzeba przebyć, aby rozwiązać związek małżeński. Adwokat zwróci naszą uwagę na najistotniejsze kwestie i problemy, które mogą wyniknąć podczas postępowania w sprawie o rozwód.


Adwokat reprezentuje nas także w sądzie i dba o nasze interesy w ten sposób, aby przebieg całego postępowania nie był dla nas zaskakujący i w konsekwencji niekorzystny.


Pamiętać należy, że rozpad związku to także kwestie majątkowe, które należy uregulować poprzez dokonanie podziału majątku. W tym zakresie zaleca się z całym przekonaniem do skorzystania z pomocy adwokata, gdyż postępowanie należy do skomplikowanych a jego skutki są doniosłe, szczególnie dla naszego majątku.

 

Nasza Kancelaria Adwokacka prowadzi następujące sprawy:

  • rozwód,
  • separacja,
  • podział majątku wspólnego,
  • rozdzielność majątkowa z datą wsteczną,
  • alimenty.

Zapraszamy do kontaktu!

Tel.: +48 531 189 121

 

e-mail:

slawomir.duda@adwokatura.pl

ul. Świętokrzyska 20, lok. 11

00-002 Warszawa

 

Copyright by Adwokat Sławomir Duda Kancelaria Adwokacka 2020

Niniejsza strona www korzysta z plików "cookies", a także z usługi Google Analytics.

Szczegóły zbierania i wykorzystywania danych znajdują się pod linkiem: www.google.com/policies/privacy/partners/