Jak przygotować się do spotkania z adwokatem?

Pięć cennych wskazówek

 

1. Umów spotkanie z adwokatem w Kancelarii Adwokackiej poprzez kontakt telefoniczny albo wysyłając wiadomość e-mail.

Jest to pierwszy – często najważniejszy - krok, aby uzyskać profesjonalną pomoc prawną. Spotkanie zostanie umówione w najbliższym możliwym terminie, z uwzględnieniem Twoich preferencji. Jeśli telefon nie odpowiada, proszę napisz maila, w którym wskażesz tematykę oraz preferowany termin spotkania. Odpowiedzi udzielane są zwykle tego samego dnia w godzinach pracy Kancelarii.


tel.: +48 531 189 121

e-mail: slawomir.duda@adwokatura.pl


2. Przypomnij sobie wszelkie okoliczności związane z Twoją sprawą, nawet te, które z pozoru wydają Ci się nieistotne. W razie potrzeby zrób notatkę.

Podczas spotkania Adwokat poprosi Cię o szczegółowe opisanie Twojej sprawy oraz o przedstawienie mu wszelkich okoliczności z nią związanych. Bądź także przygotowany na to, że adwokat będzie zadawał Ci pytania, także te krępujące. Bez obaw! Adwokata obowiązuje, tzw. „tajemnica adwokacka”, która zobowiązuje go do zachowania w tajemnicy wszystkiego, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem Ci pomocy prawnej. Obowiązek ten nie może być ograniczony w czasie.


3. Przygotuj oryginały wszystkich dokumentów związanych ze sprawą, a jeśli sprawa jest w toku przed sądem, przygotuj także wszystkie pisma, które otrzymałeś z sądu do tej pory. Przypomnij sobie i zanotuj daty obioru poszczególnej korespondencji.

Przynieś zgromadzone dokumenty na spotkanie – mogą się przydać. Co prawda w trakcie spotkania nie będziemy w stanie zapoznać się ze wszystkimi przedstawionymi przez Ciebie dokumentami, jednak dostarczenie dokumentów jest podstawową bazą wiedzy dotyczącą Twojej sprawy, służącą adwokatowi do profesjonalnego jej poprowadzenia w przyszłości.


4. Przygotuj swoje pytania lub zagadnienia, których wyjaśnienia oczekujesz podczas spotkania. W razie potrzeby zrób notatkę.

Adwokat oczywiście udzieli Ci kompleksowej porady prawnej, obejmującej swoim zakresem wszelkie najważniejsze zagadnienia prawne związane z Twoją sprawą, jednakże nie wyklucza to odpowiedzi na przygotowane przez Ciebie pytania, czy rozwianie Twoich szczegółowych wątpliwości.


5. Zapomnij o stresie. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia a adwokat jest po to, żeby Ci pomóc.

Pamiętaj, że Twoja sprawa i Twój interes są dla nas najważniejsze, dlatego nie obawiaj się spotkania. Panuje u nas miła atmosfera a spotkanie zorganizowane jest przecież po to, aby rozwiać Twoje wątpliwości prawne i udzielić Ci profesjonalnej pomocy prawnej. Najważniejsze, że zrobiłeś już pierwszy krok.

 

Zapraszamy!

 

Copyright by Adwokat Sławomir Duda Kancelaria Adwokacka 2020

Niniejsza strona www korzysta z plików "cookies", a także z usługi Google Analytics.

Szczegóły zbierania i wykorzystywania danych znajdują się pod linkiem: www.google.com/policies/privacy/partners/