SPRAWY SPADKOWE

Coraz bardziej rośnie świadomość prawna społeczeństwa odnośnie konieczności uregulowania kwestii związanych z przekazaniem majątku potomkom na wypadek śmierci. Konsekwencją takiej postawy jest zadbanie o swoje oraz swoich najbliższych interesy, tak, aby po śmierci oszczędzić im problemów wynikających z nieodpowiedniego uregulowania wspomnianych kwestii. Warto zwrócić się w tym celu do adwokata – profesjonalisty – który pomoże uregulować w sposób rzetelny i należyty sprawy spadkowe, czy też przekazanie majątku poprzez zawarcie umowy darowizny, czy też umowy o dożywocie.


Z pomocy adwokata warto skorzystać także w przypadku przeciwnym, a mianowicie kiedy to spadkodawca nie zadbał o sprawy swoich następców i nie rozdysponował majątku za życia. Sytuacja taka może rodzić swego rodzaju problemy związane czy to dziedziczeniem ustawowym, czy to z dziedziczeniem na podstawie testamentu, chociażby w sytuacji, gdy niespodziewanie okaże się, że istnieją inni, oprócz nas, spadkobiercy przedstawiający testament. Problemem wymagającym rozwiązania mogą być też pozostawione przez spadkodawcę długi.

Przed podjęciem jakiegokolwiek działania, warto spotkać się więc z adwokatem, który przeanalizuje naszą sytuację prawną, przedstawi możliwe rozwiązania, a w razie potrzeby poprowadzi sprawę jako nasz reprezentant.

Nasza Kancelaria Adwokacka prowadzi następujące sprawy:

  • o stwierdzenie nabycia spadku,
  • o sporządzenie spisu inwentarza,
  • o zachowek,
  • o dział spadku.

Kancelaria Adwokacka prowadzi także sprawy powiązane, zmierzające do uregulowania spraw majątkowych, a mianowicie sprawy dotyczące zawarcia umowy:

  • darowizny,
  • o dożywocie.

Udzielamy także porad prawnych dotyczących rodzajów testamentów, sposobu ich sporządzenia i zapisów w nich zawieranych oraz odnośnie zasad i konsekwencji dziedziczenia ustawowego.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Tel.: +48 531 189 121

 

e-mail:

slawomir.duda@adwokatura.pl

ul. Świętokrzyska 20, lok. 11

00-002 Warszawa

 

Copyright by Adwokat Sławomir Duda Kancelaria Adwokacka 2020

Niniejsza strona www korzysta z plików "cookies", a także z usługi Google Analytics.

Szczegóły zbierania i wykorzystywania danych znajdują się pod linkiem: www.google.com/policies/privacy/partners/