Jak przygotować się do spotkania z adwokatem / Radcą PRawnym?

Poniżej przedstawiamy pięć cennych wskazówek, które pozwolą Państwu należycie przygotować się do spotkania - tak, aby jak najpełniej z niego skorzystać.

1. Umów spotkanie z adwokatem lub radcą prawnym w naszej Kancelarii prawnej poprzez kontakt telefoniczny, wysyłając wiadomość e-mail albo korzystając formularza, znajdującego się na naszej stronie.


Jest to pierwszy - często najważniejszy - krok, aby uzyskać profesjonalną pomoc prawną. Spotkanie zostanie umówione w najbliższym możliwym terminie, z uwzględnieniem Twoich preferencji. Jeśli telefon nie odpowiada, proszę napisz maila, w którym wskażesz tematykę oraz preferowany termin spotkania. Odpowiedzi udzielane są zwykle tego samego dnia w godzinach pracy Kancelarii. 

2. Przypomnij sobie wszelkie okoliczności związane z Twoją sprawą, nawet te, które z pozoru wydają Ci się nieistotne. W razie potrzeby zrób notatkę.


Podczas spotkania Adwokat lub Radca Prawny poprosi Cię o szczegółowe opisanie Twojej sprawy oraz o przedstawienie mu wszelkich okoliczności z nią związanych. Bądź także przygotowany na to, że prawnik będzie zadawał Ci pytania, także te krępujące. Bez obaw! Adwokata i Radcę Prawnego obowiązuje, tzw. „tajemnica adwokacka / radcowska”, która zobowiązuje go do zachowania w tajemnicy wszystkiego, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem Ci pomocy prawnej. Obowiązek ten nie może być ograniczony w czasie.

3. Przygotuj oryginały wszystkich dokumentów związanych ze sprawą, a jeśli sprawa jest w toku przed sądem, przygotuj także wszystkie pisma, które otrzymałeś z sądu do tej pory. Przypomnij sobie i zanotuj daty obioru poszczególnej korespondencji.


Przynieś zgromadzone dokumenty na spotkanie – mogą się przydać. Co prawda w trakcie spotkania nie będziemy w stanie zapoznać się ze wszystkimi przedstawionymi przez Ciebie dokumentami, jednak dostarczenie dokumentów jest podstawową bazą wiedzy dotyczącą Twojej sprawy, służącą prawnikowi do profesjonalnego jej poprowadzenia w przyszłości.

4. Przygotuj swoje pytania lub zagadnienia, których wyjaśnienia oczekujesz podczas spotkania. W razie potrzeby zrób notatkę.


Adwokat / Radca Prawny oczywiście udzieli Ci kompleksowej porady prawnej, obejmującej swoim zakresem wszelkie najważniejsze zagadnienia prawne związane z Twoją sprawą, jednakże nie wyklucza to odpowiedzi na przygotowane przez Ciebie pytania, czy rozwianie Twoich szczegółowych wątpliwości.

5. Zapomnij o stresie. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia a adwokat / Radca Prawny - Profesjonalista - jest po to, żeby Ci pomóc.


Pamiętaj, że Twoja sprawa i Twój interes są dla nas najważniejsze, dlatego nie obawiaj się spotkania. Panuje u nas miła atmosfera a spotkanie zorganizowane jest przecież po to, aby rozwiać Twoje wątpliwości prawne i udzielić Ci profesjonalnej pomocy prawnej. Najważniejsze, że zrobiłeś już pierwszy krok.


Zaufaj Profesjonalistom